GOJİ ÇİLEKLERİ

Goji Çilekleri (Goji berry) nedir?

Goji Çilekleri sulu ve tatlı olan kırmızı-turuncu renkli meyvelerdir. Tat olarak kiraz ile yaban mersini arasında bir tada sahiptir. Bu meyve başta Çin olmak üzere bazı Asya ülkelerinde yaygın oldukları için oradaki halk tarafından binlerce yıldır bilinmektedir ve sağladığı yararlar açısından geniş çapta kullanılmaktadır.

Faydaları Nelerdir?

Çinliler, Goji Çileklerinin faydalarını asırlar evvel keşfetmişlerdir. Bu faydalara genel olarak ruh sağlığını düzeltmeleri ve insanı sakinleştirmeleri, insana enerji kazandırmaları ve böylece spor performansında artış sağlamaları, insanın daha iyi uyku çekmesini sağlamaları, vs. dahildir.
Ancak Goji Çileklerinin özellikle son zamanlarda üzerinde durulan en büyük faydası onların zayıflama çabasında kullanılabilmesidir. Goji Çilekleri bu bağlamda özellikle son birkaç sene Goji Çilekleri nedir?içerisinde Amerika Birleşik Devletlerinde ve Avrupa ülkelerinde bayanların mucize olarak nitelendirdikleri bir ürün haline gel
miştir. Daha da ötesi, başta Madonna, Christina Aguilera ve manken Miranda Kerr olmak üzere dünyaca ünlü pek çok yıldız da kilo sorunlarını bu ürün sayesinde çözdüklerini açıklamışlardır. Zaten aslında pek çok kadın da Goji Çilekleri nedir, ne değildir, bundan sonra öğrenmiştir.
Peki, Goji Çileklerini bu kadar sağlıklı kılan ve onların kilo vermemizi sağlayan tam olarak nedir? Bunun ardındaki neden, Goji Çileklerinin çok zengin bir bileşen içeriğine sahip olmasıdır. Hatta bu meyveler bu nedenle “süper gıdalar” olarak nitelendirilirler. Goji Çileklerinde bulunan maddeleri incelediğimizde C vitamini, B2 vitamini, A vitamini, demir, selenyum ve diğer antioksidanlar, özellikle de polisakkaritler, göze çarpmaktadır. Böylesine bir kombinasyon doğal olarak vücudun sağlığını koruması açısından büyük bir fayda sağlar.

Nasıl Tüketilir?

Goji Çilekleri çok farklı şekillerde tüketilebilir. Onları isterseniz çiğ olarak, oldukları gibi yiyebilirsiniz veya onları kurutarak kuru yemiş şeklinde de tüketebilirsiniz. Goji Çileklerini arzu etmeniz durumunda yemeklerinizin içerisine katıp pişirebilirsiniz de. Goji Çileklerinin suyundan faydalanmak isterseniz bunu sıkabilir veya çay olarak da demleyebilirsiniz. Goji Çilekleri
Goji Çileklerinin zayıflama çabalarında en yaygın şekilde tüketim biçimi kurutulmuş Goji Çileklerinin kuru yemiş şeklinde tüketilmesidir. Genelde günlük 20-30 gram Goji Çileği tüketmek bu amaç dahilinde yeterli olur. Bunun için en uygun yol bu tüketimi günde 2 veya 3 sefere bölmektir. Bunu örneğin yemeklerin öncesinde veya sonrasında gerçekleştirebilirsiniz veya söz konusu dozajı yemeklerinize karıştırabilirsiniz. Eğer etkilerini hızlandırmak isterseniz bu çilekleri daha yüksek miktarlarda da tüketebilirsiniz, ancak 50 gramlık dozajı aşmamanız önerilir. Burada en önemli olan konu, Goji Çileklerini düzenli olarak tüketmenizin gerekmesidir. Diğer bir deyişle, Goji Çileklerinin etkisini gösterebilmesi için bunların aksatılmadan tüketilmesi gerekmektedir, çünkü ancak bu şekilde vücudunuzun metabolizmasını etkileyebilmektedir.
Diğer meyve ve sebzelerin aksine, Goji Çilekleri pişirildiği zaman etkililiğini kaybetmez. Bu nedenle bunu etin yanında garnitür olarak da tüketebilirsiniz veya yukarıda da belirttiğimiz gibi demleyip çay olarak da içebilirsiniz. Goji Çilekleri incelemelerine göz atıldığında bu meyvelerin bin bir şekilde kullanıldığını görürsünüz. Seçim size kalmış!

Goji Çilekleri (Goji berry) Türkiye’de

Goji Çilekleri Türkiye’deGoji Çilekleri Türkiye’de de görmek mümkün hale geldi, ancak piyasada rastlanan ürünlerin pek çoğu maalesef sahtedir. İlk olarak, Goji Çileklerinin verimliliğini kaybetmemesi için hava geçirmeyen pakette yer alması gerekmektedir. Ancak bu meyvelerin bazı yerlerde açık olarak satıldığına tanık olabilirsiniz. Diğer bir sorun da bu çilekleri doğru bir şekilde kurutmadan veya doğru bir şekilde işlemeden paketleyen firmaların ürünlerinin de mevcut olmasıdır. Bu nedenle bu Goji Çilekleri orijinaline göre aynı verimliliği taşımaz. Bunun sonucunda da bunları tüketenler bekledikleri veya umdukları sağlık faydalarını elde edemezler veya amaçları eğer zayıflamaksa, bunda başarısız olurlar.

Goji Çilekleri Satın Al

Bu nedenle Goji Çilekleri resmi web sitesinin bilincinde olmakta yarar var. Bu ürünün Türkiye’de tek bir temsilcisi bulunur ve bu nedenle ürünün orijinalinin arzu edilmesi durumunda bunların Goji Çilekleri resmi web sitesi üzerinden satın alınması gerekir.
Siz de Goji Çilekleri satın almak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *